Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dowiedz się, gdzie kupić szutersy.

Projektując wystrój pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na standardowe rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskim budownictwie

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od kaprysu domowników. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, jednakże doskonale sprawdzają się również na drzwiach bądź w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się jeszcze dość rzadko, ale większość z nas na pewno kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, gdyż te okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i Afryce Południowej.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Wypada również uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają zapewne za kolejny atut.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]