Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Sprawdź, gdzie zamówić kask jeździecki.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]