Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty lub kredyty we frankach . Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to również postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki bądź unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, m.in. z Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska, mBank oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.