Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne wisiorki

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle reaguje również na styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.