Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.