Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych

Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko rozrywka – dobrze pokierowana może stymulować ich zdolności. Rodzice, którzy chcą poszerzać umiejętności kognitywne swoich dzieci, mogą uczestniczyć ze swoimi pociechami w zajęciach baby sensory.

Zajęcia sensoryczne – stymulacja umiejętności ruchowych i kognitywnych niemowląt

Zajęcia baby sensory to zajęcia dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Okres ten jest wyjątkowo istotny dla malucha, gdyż następuje w tym czasie jego bardzo intensywny rozwój psychiczny i fizyczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu niemowlęcia powstają w tym okresie dziesiątki milionów kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Dlatego trzeba dostarczyć o pokaźną liczbę ciekawych atrakcji, które będą oddziaływać korzystnie na rozkwit malucha. Zajęcia baby sensory dla dzieci odbywają się w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca oraz tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na to, że przeznaczone są dla niesłychanie małych dzieci, trwają mniej więcej godzinę, która podzielona jest na fazy odpoczynku i zabawy. Podczas zajęć niemowlęta podejmują się kolejnych aktywności, które stymulują ich zdolności porozumiewania się, motoryczne oraz ich rozwój emocjonalny.

Zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Dźwięki są jednym z korzystnie wpływających na rozwój dziecka bodźców. Za pośrednictwem gry na najrozmaitszych instrumentach, zarówno małe, jak i kilkuletnie maluchy, rozwijają imaginację oraz zdolność rozumienia piękna, a także uczą się rytmu. Obcowanie z muzyką w dzieciństwie kształtuje umiejętności poznawcze maluchów, co później nierzadko staje się podstawą lepszego nauczenia się zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to również świetna zabawa w gromadzie równolatków. Pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, najmłodsi dowiedzą się, iż dźwięki można tworzyć również przy użyciu różnorodnych przedmiotów. W czasie zajęć muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim poziomie głośności..