Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

W tym miejscu znajdziesz więcej informacji o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje dużo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akwarelowymi, temperą lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Szukaj kursu Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Właściwie nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze techniki korzystania z pędzli, najlepiej zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]